SUPER ZADAR | Mornar potopljen za osmu ABA – pobjedu

U 15. kolu AdmiralBet ABA lige košarkaši Zadra večeras su u Dvorani Krešimira Ćosića potpuno nadigrali Mornar iz Bara i slavili rezultatom 97:77 (23:16, 30:18, 25:15, 19:28). Osma je to ovosezonska pobjeda u regionalnom natjecanju za momčad Danijela Jusupa, koja je tako sada ponovno na pozitivnom omjeru 8-7.

Marko Ramljak povukao je Zadar na otvaranju sa sedam poena od prvih devet momčadskih. Nešto kasnije je isto toliko zabio i Jordano i uz tricu Žganeca i bacanja Božića Zadar je nakon prve četvrtine imao +7, 23:16.

Foto KK Zadar/Zvonko KUCELIN

Gosti su neko vrijeme živjeli na koševima Glasa, koji je početkom druge poentirao i za 23:20, no to je bilo sve od Mornara u prvih 20 minuta. Do poluvremena je terenom zagospodarila samo jedna momčad – Zadar. U osam minuta Jusupovi su igrači zabili čak 30 poena i bila je to prava košarkaška rapsodija. Sijevale su trice, dvice, brzi i atraktivni napadi… Davis je zabio 10 poena, Lakić 8, Božić i Ramljak po 5, a Žganec 2. U svlačionice se otišlo s prednošću “bijelih” od 19 poena, 53:34 uz veliki pljesak s tribina.

Ako je ikakve dvojbe oko pobjednika tada i bilo, ona je otklonjena odmah na početku nastavka. Žganec je vezao pet poena, Davis pogodio tricu, a Jordano i Ramljak kompletirali su seriju 12-0 za bijeg na +31, 65:34 u 24. minuti. Tada je svima u dvorani pa i gostima postalo jasno da bodovi ostaju na Višnjiku i do kraja je preostalo samo uživati u još jednoj lepršavoj predstavi Zadrana ove sezone.

Po 16 poena zabili su Juan Davis (8 skokova), Marko Ramljak (5 asistencija, 4 skoka) i Arijan Lakić, 14 Antonio Jordano i Karlo Žganec, koji je imao i po pet skokova, asistencija i osvojenih lopti, dok je Luka Božić ostao dva skoka “kratak” za triple-double, postigavši 11 poena uz 10 asistencija i osam skokova. Kod Mornara je najefikasniji bio Daron Russell sa 20 koševa. STATISTIKA

Zadrane sada očekuju dvije utakmice HT Premijer lige, protiv Splita na Višnjiku u utorak u 20:10 te na gostovanju kod Furnira, a u sljedećem kolu regionalne lige 23. siječnja gostuju kod Mege.

KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor