Zadar poražen od Sonik Puntamike

Zadar je u zaostaloj utakmici 7. kola HT Premijer lige, poražen od gradskog rivala Sonik Puntamike u Jazinama, rezultatom 78:73.

Momčad Hrvoja Vlašića agresivno je ušla u utakmicu te su nakon prvih 10 minuta imali prednost od 22:10. Serija 16:0  Puntamičana u prvom poluvremenu je odlučila utakmicu, nakon što su domaćini poveli s visokih 27:10. Vodstvo do kraja utakmice nisu ispuštali, te su nanijeli Zadru drugi ovosezonski poraz u domaćem prvenstvu. Velika razlika u korist Puntamičana je bio šut za tri poena, Sonik Puntamika je bila raspoložena s 40% pogođenih trica (14/35) dok je Zadar šutirao samo 16,7% (5/30).

U redovima Zadra Chinanu Onuaku je postigao 14 poena i 8 skokova, Mavra 16 poena i Junaković 17. Za Sonik Puntamiku Teo Petani je upisao 16 poena.

Sljedeća utakmica Zadra je u subotu kad momčad Veljka Mršića gostuje kod Zaboka.

Martin Junaković, igrač Zadra: “Sigurno je da smo bili favoriti, međutim to je košarka. Sonik je odigrao vrjunsku utakmicu, u napadu su bili tečni, zabijali su otvorene šuteve i mogu reći da su zasluženo pobijedili. Mi se već neko vrijeme mučimo sa šutem za 3 poena, ali oni su isto zadarska ekipa i to je ono što ih krasi. Odigrali su bolju utakmicu i želim im svu sreću i da i dalje ovako igraju.”

Veljko Mršić, trener Zadra: “Zaslužena pobjeda Sonika koji je bio puno bolji od nas. Moja momčad nije bila dobra, ušli smo loše u utakmicu u svim segmentima igre. Ulazak u drugo poluvrijeme je također bio loš – 10:0 nakon dvije i pol minute igre. Sonik je na kraju zabio 23 poena u posljednjih 17 minuta igre, ali kad nisi pravi na početku, ne ide. Na kraju je bila i ta agresivnost i obrana i želja, mada je i tu bilo dosta grešaka, ali napad je bio slab tijekom cijele utakmice. No, moja greška – stanje momčadi na terenu je trenerovo ogledalo. Upozoravali smo da im je ovo u dosadašnjem dijelu sezone najvažnija utakmica jer ako želiš nešto napraviti, moraš pokazati da si u gradu najbolji.”

KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor