ZADAR OBRANIO KREŠIN KUP!!

ZADAR OBRANIO KREŠIN KUP

Nakon novog napetog finala i sjajne završnice u finalu Kupa Krešimira Ćosića, košarkaši Zadra su u Omišu obranili svoj trofej pobjedom nad Splitom rezultatom 79:70.

Zadar je brzo preuzeo prednost u prvoj četvrtini koju drži sve do završnice prvog poluvremena i na odmor odlazi s tri poena viška i rezultatom 37:34. Slabiji ulazak u drugo poluvrijeme donosi Splitu povratak u egal, ali je brzo Zadar vratio sedam poena razlike.

U egalu se ulazi u posljednje minute susreta, ali onda Zadar veže četiri trice preko Bursaća, Jordana, Cartera i Mavre. Splitu je ponestalo vremena i Zadar mirno privodi susret kraju u posljednjoj minuti za veliko slavlje i pobjedu 79:70.

Zadar je ovom pobjedom obranio Kup te je s osam naslova najuspješniji hrvatski klub u ovom natjecanju. Chinanu Onuaku ponio je titulu najkorisnijeg igrača finala sa 16 poena i devet skokova. Aleksandar Bursać je dodao 14 poena uz pet skokova, a Justin Carter je imao 13 poena, ali i raznovrsnih šest skokova i pet asistencija.

STATISTIKA

Veljko Mršić, trener Zadra: ” Prije svega bih čestitao mojim igračima i stručnom stožeru, također čestitam igračima i stručnom stožeru Splita na dobroj utakmici. Utakmica je bila jako zanimljiva, cijelo vrijeme je to bilo tu negdje, mi smo par puta otišli na 7 razlike, međutim Split se uvijek vraćao. Završnicu smo odigrali zbilja dobro, Split je tu malo pao, pogodili smo četiri trice zaredom bili smo mirni kad je najviše trebalo. To je odlika pravih momčadi, kad se lomi utakmica da odigramo pravu obranu, da u napadu iskreiramo dobre pozicije i otvorene šuteve.”

Chinanu Onuaku, igrač Zadra: ” Igrali smo dobro, čvrstu obranu, kvalitetan napad, pogodili smo važne šuteve na kraju, ovo je momčadska pobjeda. Nisam gledao kako bih postao MVP, važniji mi je uspjeh ekipe. Sada ćemo imati mali odmor što je jako bitno, mislim da smo favoriti i za osvajanje prvenstva!”

Filip Kraljević, Igrač Zadra: ” Naravno presretan sam, napokon trofej u dresu Zadra, žao mi je što je ovakva situacija i što ne možemo slaviti s navijačima. Svi smo presretni, ja sam presretan, nadam se da ćemo nastaviti u ovom ritmu, nije ovo kraj nadam se da će biti još trofeja.”

Aleksandar Bursać, Igrač Zadra: ” Kup je naš, presretan sam ovo mi je prvi trofej u karijeri, neopisivo sam sretan. Pun sam emocija, skoro bih zaplakao, drago mi je da smo usrećili naše navijače.”

Dominik Mavra, kapetan Zadra: “Nemam riječi, dvije godine zaredom Kup, mogu vam reći da smo pripremili i naše strance sa starim snimkama slavlja. Svi jako željeli uzeti ovo i nevjerojatno nam puno znači. Split je bio čvrst danas i nikako nam nisu dali da slomimo partiju, imali smo osjećaj da smo prelomili, ali oni bi se uvijek vraćali. Na kraju smo unatoč lošoj šuterskoj večeri, prelomili utakmicu tricama. Ali u svakom trenutku smo imali strpljenje i ideju i kad nije sve prolazilo kako smo dogovorili, imali smo ideju i znali smo da danas moramo biti pametni i strpljivi. Znali smo da se ne smijemo prepustiti nekom ludom ritmu, jer Split je dobra šuterska ekipa. S obzirom na početak sezone ovo je sada potpuno druga priča, da smo bili u ovom sastavu od početka, mislim da bi čak bili i u gornjem domu Aba lige. S ovim osvojenim Kupom puno smo napravili, ali mi želimo i prvenstvo.”

KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor