Zadar je poražen u Baru

Zadar je u zaostaloj utakmici 14. kola ABA lige poražen od Mornara u Baru rezultatom 77:71.

Nakon četiri minuta igre Mornar i Zadar razmjenjivali su koševe, no nakon toga momčad Ivana Perinčića je do kraja četvrtine napravila seriju od 9:2 za vodstvo Zadra od 18:21 nakon prvih deset minuta.

Druga četvrtina bila je dosta izjednačena te niti jedna ekipa nije mogla ostvariti razliku za vodstvo pa je Zadar otišao na poluvrijeme s istom prednošću s kojom su ušli u drugu četvrtinu.

Momčad Mornara izašla je iz svlačionice bolje od Zadra, otvorili su četvrtinu sa serijom 10:0, a šest od tih poena je zabio Jeremić. Dalmatinci su nakon toga povezali svoju seriju, koš faul Justice, trica Vukovića i trica Justicea pa je Zadar vratio prednost. Nakon još jedne serije Mornara, Zadar je ušao u zadnjih deset minuta sa zaostatkom od -10.

Zadar je uspio smanjiti prednost Mornara, ali Mornar je pokazao svoju kvalitetu i upisao novu pobjedu u ABA ligi.

Najbolji igrač u redovima Zadra je bio Justin Carter koji je upisao 14 poena, 4 skokova i 4 asistencija. Chinanu Onuaku je imao 17 poena i 7 skokova dok je Kodi Justice zabio 13 poena.

Za Mornar je Derek Needham imao 20 poena i 7 asistencija.

Zadar u subotu u 21 sati gostuje kod ekipe Budućnost VOLI.

STATISTIKA

Ivan Perinčić, trener Zadra: “Čestitke ekipi Mornara. Mislim da smo bili blizu, igrali smo jako dobro prvo poluvrijeme. Otvaranje drugog poluvremena nije bilo onako kako smo se dogovorili, tu je Mornar napravio seriju od 10:0 i otišli su u prednost koju smo cijelo vrijeme lovili. Nije lako loviti Mornar na domaćem terenu jer su izvanredna šuterska ekipa. Mi smo znali da danas imamo šansu zbog toga što nisu igrali Pullen i Whitehead, tu smo mislili da će biti naša prilika da iznenadimo Mornar. Četvrta utakmica u šest dana je ostavila svoj trag na ekipi, to se vidi najbolje po tome jer smo imali 17 izgubljenih lopti, kad ti padne snaga i koncentracija onda napraviš takve greške. Čestitke mojim igračima na energiju, zalaganju i na želji, stvarno su bili na jednom visokom nivou.”

KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor