Thompson nadskakao Cibonu, igrat će se peta utakmica!

Zadar je u odličnoj atmosferi zadnje ovosezonske domaće utakmice, pred oko 3000 navijača upisao pobjedu u četvrtom susretu finala HT Premijer lige te je time izborio majstoricu u Zagrebu koja će se igrati u petak od 20 sati. Trevor Thompson odigrao je majstorsku utakmicu s čak 19 uhvaćenih skokova, a kompletna kontrola skoka prešla je u ovom susretu na stranu domaćih.

Košarkaši Zadra s 6:0 otvorili su utakmicu ‘biti ili ne biti’, nakon čega je vrlo rano, netipično za njega, minutu odmora pozvao trener Okorn. Digla se Cibona nakon mini pauze te je utakmica ušla u ‘egal’. Do kraja prve dionice minimalnu prednost imali su gosti iz Zagreba pri rezultatu 16:17.

Vrlo zanimljivo drugo poluvrijeme dobili smo u nastavku. Obje ekipe bile su na visokoj razini, kako napadački tako i obrambeno. Zadrane je u trenucima kada stvari možda i nisu izgledale ponajbolje za njih dizala publika, a američki duo Carter – Thompson posebno je bio raspoložen tokom prvih 20 minuta. Poprilično izjednačeno izgledale su snage tokom prvog poluvremena, pa je zato i rezultat na poluvremenu iznosio 36:36.

Zadar, 07.06.2022. – Cetvrta utakmica finala doigravanja za prvaka HT Premijer lige izmedju KK Zadar i KK Cibona. Na fotografiji
Foto KK Zadar/Zvonko KUCELIN

U nastavku agresivnije su otvorili Vukovi vrlo rano su ušli u bonosu, ali nije dugo trebalo ni domaćinima da naprave istu stvar. Pod koševima po prvi puta u seriji dominantno je harao Trevor Thompson koji je vrlo brzo uz svoje imao i dvoznamenkasti broj skokova, a Cibona je ostala u potpunosti ‘nadskakana’ od strane Zadra u trećoj dionici (14:17). Zadar je nakon treće dionici prvi put bio u prednosti s 49:45.

Atmosfera je apsolutne vrhunce dosezala kroz cijelu četvrtu dionicu, odvojio se Zadar i na +7 (56:49), ali Cibona se pokušavala u potpunosti vratiti, ali u tome im nikako nije pomogao dvostruki promašaj s linije za slobodna bacanja Prkačina pri rezulatau 56:53 za domaće. Nakon 58:53, minuta trenera Okorna urodila je plodom jer su gosti vrlo brzo serijom 5:0 primorali stratega zadarske ekipe na istu stvar. Preko igrača koji je danas apsolutno zasluženo proglašen igračem utakmice Trevora Thompsona Zadar je upisao pobjedu od 61:59 i time isforsirao odlučujuću utakmicu broj pet!

Zadar je u ovom susretu s 15 koševa i 19 skokova predvodio fantastični Trevor ThompsonJustin Carter ubacio je 13 uz 7 uhvaćenih lopti dok je Dominik Mavra ubacio 9 poena. Kod Cibone najistaknutiji pojedinac bio je Toni Nakić koji je ubacio 11 poena, dok je 10 imao Krešimir Radovčić.

KOMPLETNA STATISTIKA

Gašper Okorn, trener Cibone‘Svaka utakmica je priča za sebe. Znali smo da je Zadar na granici, utakmica je bila nervozna, rezultat je bio nizak, a obrana agresivna s obje strane. Zadar je u više navrata imao šansu da se odlijepi, ali mi smo na vrijeme odgovarali na to. Vratili smo utakmicu na jednu loptu i na kraju je mogla utakmica otići i na našu i njihovu stranu. Česitam im na pobjedi, a kada je utakmica ovakva sigurno se u svakoj situaciji može naći nešto što se moglo drugačije odraditi. Nikome više manje ne zamjeram ništa, borili su se, skakali su i sve je praktički bilo poravnano. Sada idemo u Zagreb i sve će biti jasno u petak.’

Krešimir Radovčić, igrač Cibone‘Kako je ova utakmica mogla otići na njihovu, tako je mogla i na našu stranu. Četvrta je finalna, ulozi su veliki, i svima se ruka stisla i na kraju je odlučivala jedna lopta. Ona je na kraju prešla na stranu Zadra i to je to.’

Srđan Helbich, trener Zadra‘Moram čestitati momcima na fenomenalnoj, fanatičnoj borbi. Od kraja zadnje utakmice do početka ove utakmice sam ih uvjeravao da ponovimo jednaku obrambenu utakmicu kao što smo i odigrali, bez obzira kako izgledali u napadu. Vjerovao sam da ćemo pogoditi neki šut iz vana, ali kažem, rekao sam da ćemo s ovakvom obranom dobiti utakmicu i dobili smo. Iskontrolirali smo napadački skok, koji je njima iz drugog napada donio 17 poena, a u ovom susretu to nije bio slučaj, već smo mi imali više poena iz druge šanse. Čestitam i Ciboni na dobroj partiji, i sada nas čeka potući se za pehar u Zagrebu. Još bih pohvalio navijače i nadam se da će nas u nekom pristojn om broju podržati u Zagrebu, jer nam je u onoj utakmici u Splitu baš to puno značilo.’

Antonio Jordano, igrač Zadra: Znali smo što nam ova utakmica donosi i da moramo ući maksimalno fokusirano i agresivno. Mislim da smo ispoštovali sve što smo dogovorili s trenerima u svlačionici, sveli smo Cibonu na 59 poena uz dobru obranu. Iako nas šut nije služio upisali smo pobjedu tako da mislim da imamo razloga za slavlje, i da u Zagreb idemo s realnim šansama da obranimo naslov i trofej vratimo u Zadar. Zahvalio bih se i navijačima na odličnoj atmosferi i podršci.’

KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor KK Zadar Sponzor