Zadarski košaraši na čelu sa trenerom, Ante Nazorom sinoć su u sklopu 19. kola, ABA lige pred 5.500 posjetitelja upisali izuzetno važnu pobjedu (95 – 91) protiv starog rivala, Cibone.

Druga je to pobjeda Zadra nad “Vukovima” ove sezone i definitivno jedna od bitnijih uzevši u obzir kako su se zadrani, upravo s ovom pobjedom izjednačili s Cibonom po broju pobjeda i skočili na sedmo mjesto ljestvice regionalne ABA lige na putu do osiguravanja statusa u istoj.

Ključni trenuci utakmice odvili su se u trećoj četvrtini ogleda i dok je Cibona bila u vodstvu (62 – 57) da bi Zadar napravio seriju 13-2 u posljednjih pet minuta četvrtine što im je pred početak posljednje dionice dalo blagu prednost od šest poena.

Upravo u početnim minutama zadnje četvrtine susreta domaćin je odigrao sjajno te se odvojio na dvocifrenih deset poena razlike, sedam minuta do isteka (80 – 70). “Vukovi” se nisu uspjeli ponovno približiti i zaprijetiti sve do samog kraja utakmice, ali je bilo prekasno.

Igrač utakmice, Mario Little bio je izuzetno raspoložen kako je i najavljivao uoči susreta te je upisao 20 poena, 4 asistencije, 2 ukradene lopte i jedan skok.

(Foto: Zvonko Kucelin)

Ono što je također važno istaknuti jest postotak šuta za tri poena koji je isto tako otišao na stranu Zadrana i to sa 46% u usporedbi sa Ciboninih 36% uspješnosti.

Košarkaše Zadra sljedeći tjedan očekuje završnica kupa Krešimira Ćosića u Splitu gdje će se najvjerojatnije ponovno u polufinalu sučeliti sa zagrebačkim rivalom.