U današnjoj 2. utakmici četvrtfinalne završnice Krešinog kupa i pred oko 300 gledatelja u maloj dvorani na splitskim Gripama, snage su odmjerili Zadar i Bosco.

Bila je to utakmica u kojoj je nefavorizirani Bosco od početka krenuo na „sve ili ništa“ te dobrim dijelom utakmice pratio rezultat, ipak kvalitetnije momčadi Zadra.

Na samom početku utakmice Hrvoje Puljko ubacuje koš za rano vodstvo Bosca (2:4) koje se produžuje košem Petra Babića za 2:6. Nakon 3 i pol minute rezultat je već 5:10 za Bosco i trener Nazor je primoran sazvati time-out. Ipak, razlika se penje i na 7:15 nakon Babićeve trice, a četvrtina završava s prednošću Bosca od +5 na 14:19.

(Foto: Ivica Čavka/HKS)

U drugoj četvrtini uvlači se ton nervoze u redove oba kluba te pri rezultatu 17:19 semafor stoji netaknut gotovo dvije minute da bi se pokrenuo košem Boscovog Nine Tomića za 17:21. Malo kasnije, slobodnim bacanjima Vukovića nakon osobne pogreške Mladena Primorca Zadar ipak  prelazi u vodstvo pri 24:22.

Mario Little ubacuje psihološki važnu tricu za Zadar i malo opipljivije vodstvo na 30:26, no odmah se jednakom mjerom javlja Jan Palokaj iz redova Bosca za 30:29. Zadar potom uglavnom zahvaljujući Littleu ulazi u mini seriju od 8 poena do 38:29.

Hrvoje Puljko ponovno vraća nadu Boscu tricom za 40:34, dok se na veliki odmor odlazi sa Zadrovom prednošću od 5 poena i 42:37. Zadar je spomenutu prednost stekao ponajviše koševima Maria Littlea (15 poena) dok je u redovima Bosca dvoznamenkast bio kapetan Petar Babić s 10 poena.

Početkom drugog poluvremena Bosco ponovno uspijeva zgrabiti prednost na 42:44 skok šutom Mate Vucića. Treća četvrtina, baš kao i cijela utakmica, uključujući i onu prethodnu između Cibone i Adria Oil Škrljeva teška je za oba kluba i obiluje osobnim pogreškama i slobodnim bacanjima. Dvije minute do isteka treće dionice rezultat je još uvijek gotovo izjednačen pri 52:51, dok se u posljednju dionicu ulazi s 52:55.

Zadar u posljednjoj četvrtini s podrškom sve glasnijeg Tornada ipak diže igru u višu brzinu pa nakon četiri minute stvara +7 prednost i rezultat je 64:57, a četiri minute do kraja Zadar ima i +12 (71:59). Pritisak Nazorovih igrača ne popušta i utakmica završava s tricom za 76:63.

(Foto: Marko Lakunić/PIXSELL)

Na konferenciji za medije nakon utakmice trener Nazor se obratio novinarima te komentirao viđeno.

“Na početku ću, naravno, čestitati svojim momcima na prolasku u polufinale. Isto tako, moram čestitati i momčadi Bosca, kao i svom kolegi Buriću, na prikazanoj igri i karakteru. Najbolji indikator tog karaktera je činjenica da nas je Bosco nadskakao, pokazujući prvi segment borbenosti i želje za dokazivanjem. Meni je trebalo dosta kemijanja da ovu utakmicu izvučemo u našu korist, a najviše sam problema imao s pronalaženjem idealnih pet defanzivaca na terenu. Jednom kad sam uspio u tom naumu, došli smo na prednost koja nam je garantirala mirniju završnicu. Sve te greške u obrani, začinjene generalnim padom koncentracije, nisu bile dobre. Dobra stvar je da smo pobijedili i da idemo u polufinale, jer je kup natjecanje u kojem favoriti znaju ispadati i meni je drago da to ovaj put nismo bili mi.” – poručio je Ante Nazor.

Prije napuštanja terena svoje mišljenje podjelio je s novinarima i Lovre Bašić.

”Izvukli smo pobjedu, nije bilo lako. Momčad Bosca pružila je jako dobar otpor i čestitam im na tome. Mi smo ušli mekano i pokazali da ne možemo tako igrati i da sa svakom ekipom moramo ući maksimalno koncentrirani u utakmicu.”

Zadrani će sutra u sklopu polufinala kupa snage odmjeriti s Cibonom koja je u današnjem srazu protiv momčadi Škrljeva bila bolja 78 – 71.

Susret je zakazan u 16.30 sati te je najavljen dolazak većeg broja zadarskih navijača.